Jak mohu

financovat

pořízení vozu

Nemusíte šetřit a čekat na svůj vysněný vůz měsíce či roky Hotovost si většina lidí ponechá jako rezervu pro jiné životné situace nebo nechá své prostředky pracovat v peněžních ústavech či v podnikatelské činnosti. Díky široké nabídce bank a nebankovních institucí je dnes snadné i výhodné využít některý z produktů financování pořízení vozu.

Autokalkulačka

Spočítejte si financování nového vozu.
Nemusíte šetřit a čekat na svůj vysněný vůz měsíce či roky.

V zásadě jsou dvě základní možnosti financování nákupu nového vozu

Výhody pořízení vozu prostřednictvím úvěru

Jednoduché sjednání a rychlé vyřízení

Pro podnikatele daňová výhoda

Výhodné akční nabídky spojené například s pojištěním

V technickém průkazu jste zapsán jako majitel vozidla.
Máte možnost splatit zůstatkovou částku jednorázově i před vypršením smlouvy.
Můžete si zvolit libovolnou dobu splácení, již od 6 měsíců.
Pro podnikatele je výhodná možnost daňově odepisovat vůz v účetnictví (až 25 % v roce pořízení vozu) a využít odpočet DPH.
Příspěvkové a neziskové organizace mohou uplatnit splátky jako nákladovou položku.
Lze využít státní dotace poskytované zdravotně postiženým občanům na nákup vozu.
Při sjednání individuální pojistky lze uplatnit i bonusy u povinného ručení.

Výhody a nevýhody platby z vlastních prostředků

V případě koupě vozu z vlastních prostředků, můžete sice vůz opět kdykoli a ihned prodat bez nutnosti splacení půjčky, ale zároveň jste díky takové investici ztratili možnost zhodnocení vašich finančních prostředků. Tento fakt si málokdo uvědomuje. Jednorázový výdej je většinou velký zásah do rodinného rozpočtu. Při rychlém prodeji však nikdy nezískáte aktuální hodnotu vozu (investice) zpět.

Důvodem bývá to, že když chcete prodat svůj vůz, ať z potřeby rychlého získání peněz nebo výměny vozu za jiný, vždy na tento prodej budete spěchat. Tím pádem jste ochotni přistoupit na nižší prodejní cenu. Všechny důvody je potřeba dobře zvážit a zvolit si pro sebe tu nejvhodnější variantu financování.

Typy financování

operativní leasing

Hlavním rozdílem od běžného leasingu je to, že nesplácíte celou cenu vozu. Platíte pouze rozdíl mezi pořizovací cenou a cenou v době, kdy vozidlo přestanete využívat, což je ukončením smlouvy. Vůz zůstává v majetku leasingové společnosti. Výhodou je také to, že součástí měsíční platby je zákonná i havarijní pojistka. Další výhodou je, že v případě poruchy vám leasingová společnost poskytne náhradní vozidlo. Také se tomuto úvěru říká, že se o nic nemusíte starat a jen jezdíte. Doporučujeme si vždy detailně nastudovat podmínky smlouvy, kde jsou vyspecifikované podmínky užívání.

leasing

V případě leasingu je vůz po celou dobu splácení majetkem leasingové společnosti. Výhodou je, že ve splátce je již obsažena úhrada zákonné a havarijní pojistky. Vždy je potřeba uhradit akontaci, většinou v maximální výši 20 %. Daňově uznatelný náklad v podobě leasingové měsíční splátky pro OSVČ a právnické osoby je další výhodou.

Financování dealera

Každý z autorizovaných prodejců vozů ŠKODA má v nabídce několik finančních produktů k financování Vašeho vozu. Nechte si prodejcem doporučit ten nejvýhodnější pro Vás.

spotřebitelský úvěr

Neúčelový spotřebitelský úvěr nebo také úvěr, kde neuvádíte účel. Úroková sazba může být o něco vyšší než u účelového úvěru. Auto je ihned ve vašem majetku. Zákonné i havarijní pojištění je potřeba si sjednat sám. Můžete využít individuální bonusy u zákonného pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla.

úvěr na auto

Jedná se o účelový úvěr, většinou s nižší úrokovou sazbou. Tento produkt nabízí banky i leasingové společnosti Majitelem jste ihned od první splátky. V některých případech je nutné si sjednat sám zákonnou a havarijní pojistku. Leasingové společnosti nabízí pojištění vozu za výhodné sazby, u bankovních úvěrů tato možnost není. Možnost odepisovat z daní – podnikatel, OSVC, právnická osoba.

Spotřebitelský úvěr a úvěr na auto mají stejnou logiku z hlediska vlastníka, odepisovaní, odpočtu DPH i pojištění. U úvěru přes leasingové společnosti závisí uvedení majitele v VTP dle výše akontace, v OTP je vždy uveden provozovatel koncový zákazník

VŠEOBECNĚ PLATÍ, NAJDĚTE SI ČAS
A VŽDY SI DŮKLADNĚ NASTUDUJTE SMLOUVU.


Zaměřte se hlavně na:
úroky
měsíční splátku
zůstatkovou hodnotu
zahrnutí pojištění (výše spoluúčasti, limity pojištění)
podmínky k užívání vozu (náhradní vůz, limit km nájezdu)
možnosti uhradit úvěr předčasně

Důležité pravidlo při koupi vozu a uzavírání smlouvy je neuspěchat koupi. Institucí, které nabízejí financování vozů je mnoho, a je důležité si důkladně zvolit, stejně jako si pečlivě vybíráte svůj vůz.